Kocaeli’de Sokak Ortasında Bıçakladı, “Oyun Sanıyordum” Dedi!

Kocaeli’de yaşanan ilgin olayda Turgut Ş. isimli adam yoldan geçen tanımadığı Turhan Kuzu’yu nedensizce bıçaklayarak öldürdü. Olay sonrası hakim karşısına çıkan Turgut Ş. kendini, ‘Olay günü kendimi oyun içerisinde hatırlıyorum. Herkesi de oyun içinde sanıyordum. Gerçek dünyada değildim.’ şeklinde savundu.

Kocaeli’de 17 Mayıs 2022’de gerçekleşen olayda, 52 yaşındaki Turhan Kuzu, Turgut Ş. tarafından defalarca bıçaklandı. Ağır yaralı biçimde hastaneye kaldırılan adam tedavi gördüğü hastanede üç ay sonra hayatını kaybetti.

Turgut Ş. ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Sanığın yargılanmasına Kocaeli 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Bir önceki celsede, maktulün kednin savunabilecek durumda olup olmadığını belirten rapor istendi. İletilen rapor sonucu mahkeme Turhan Kuzu’nun kendini savunabilecek durumda olduğuna karar verdi.

Maktulün eşi Nurten Kuzu ise bu duruma itiraz ederek, “Eşim hakkında düzenlenen raporu kabul etmiyorum. Eşim hastaydı ve bazen dengesini kaybedip düşüyordu. Kendini savunabilecek durumda değildi.” dedi.

Müşteki Avukatı Büşra Çetin, éMaktulün yüzde 70 oranında engeli vardı. İki kere ciddi ameliyat geçirmiş. Katil maktulün zayıf halinden faydalanarak yaralamıştır. Bu göz önünde bulundurularak sanığın ağırlaştırılmış müebbetini talep ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Turgut Ş. mahkemede “Olay anında kendimi oyun içerisinde hatırlıyorum. Kendimde değildim. Maktulü o gün insan değil, siyah bir şey olarak gördüm.” açıklamalarını yaptı.

Turgut Ş. sözlerinin devamında, ‘Yaşananları hatırlamıyorum. O gün gerçek dünyada değildim. Yaşananlardan pişmanım. Tedavi görmek istiyorum.’ ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti, tutukluluğunun devamına ve akli sağlığı hakkında rapor yazılmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x