Ünlü yatırımcı, Dogecoin’den 30 dakikada 1 milyon dolar kâr etti

Twitter’ın, logosunu Dogecoin simgesi ile değiştirmesiyle kripto para piyasası hareketlenmişti.

Bu süreçte DOGE fiyatı hızla yükselmiş ve 0,10 doların üzerine çıkmıştı. Bu ani ivmelenmede, birçok yatırımcının ciddi kârlar elde ettiği öğrenildi.

Tanınan kripto para yatırımcılarından Tree of Alpha da bu süreçte 1 milyon dolar kazandığını açıkladı. The Block’a konuşan ünlü isim, 8 milyon dolarlık bir pozisyon ile 30 dakikada 1,1 milyon dolar kâr elde ettiğini söyledi.

Buna göre logonun değiştirilmesinden kısa süre sonra Tree of Alpha, 3 milyon dolarlık bir DOGE alımı gerçekleştirdi. Bunu daha sonra 2 milyon dolar ve 3 milyon dolarlık alımlar izledi.

Ünlü isim, yükseliş devam ederken Twitter tarafından yapılacak bir değişim veya olumsuz açıklama ihtimaline karşın pozisyonlarını 30 dakika içinde kapattığını söyledi. Tree of Alpha, bunun yıl boyunca yaptığı en büyük trade işlemi olduğunu da açıkladı.

Bilindiği üzere Twitter’ın Dogecoin logosu değişiminden sonra köpek temalı kripto para birimi %27’nin üzerinde değer kazandı. Dogecoin (DOGE), yazının kaleme alındığı sırada ise 0,091 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto üzerinde yayımlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir