Satın aldığı araç ‘Change’ çıktı: Hem aracından hem de parasından oldu

İstanbul’da 385 bin TL’ye aldığı kamyoneti ‘change‘ araç olduğu tespitiyle Asayiş Büro Amirliği ekiplerince el konulan Gaffur Hayır Karpuzlar, hem aracından hem de parasından oldu.

Gaffur Hayır Karpuzlar, 2022 yılının Haziran ayında otomobil araç satış sayfalarından birinde gördüğü kamyoneti beğendikten sonra Bağcılar’daki İSTOÇ’a giderek arkadaşı ile birlikte aracı inceledi. Karpuzlar, kamyoneti beğenerek biriktirdiği 385 bin TL’yi yatırdıktan sonra notere giderek işlemleri başlattı. 6 ay aracı kullandıktan sonra 22 Aralık 2022’de İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’nden gelen telefon üzerine satın aldığı araçla polise gitti. Karpuzlar, Asayiş Büro Amirliği ekiplerinin verdiği bilgiye göre, satın aldığı kamyonetin hacizli olduğunu, sahte şase numarasıyla tescil edildiğini, motor numarasının değiştirildiğini öğrendi.

Araç 13 satış görmüş

Polisin yaptığı inceleme sonucunda aracın motor ve şaşe numaralarının iki farklı araca ait olduğunun anlaşıldığını ifade eden Karpuzlar, “Change çıkan bu araç Ankara plakalı. Haczedilmiş. Arabanın sahibi İstanbul’da change işi yapan birisine satmış. Bunlar bir çete aslında. Galericilerle ortak çalışıyorlar büyük bir ihtimalle. Bu araba 13 tane satış görmüş. İstanbul’da bu arabanın muadili motor ve şase numaraları bu arabaya nakledilmiş. Plaka vardı üzerinde EHC 028. O plaka sahte. Araba 06. Burada 34. Yani bir muamma. ” diye konuştu Karpzular’ın aracına Asayiş Büro Amirliği ekiplerince el konuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir