Saç rengi kişilik göstergesi! Saç rengi böyle olanlar hemen karakterlerini ele veriyorlar…

İster doğal isterse seçtiğiniz renk olsun saçlarınız sizin kişiliğinizde izler taşıyor. Belki çevrenizdekilere kendinizi anlatmanın en kolay yolu saç rengi. Avustralya’da Queensland Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde yapılan araştırma da bu durumu doğruluyor. Söylenene göre aynı saç rengindekiler aynı özelliklere sahipler. Peki hangi saç rengi neler anlatıyor? Siz de saç renginiz ile kişiliğinizin söylediklerini karşılaştırabilirsiniz.

Saç rengi neler anlatıyor?

Sarı saçlılar

İradeli bir yapıya sahip olanların ya kendi saç renkleri sarı ya da saçlarını bu rengin tonlarında boyamayı seviyorlar. Ancak bu kişilerin dikkat çeken özelliği, sadece kendi gibi sarışın olanlarla pek fazla anlaşamamaları.

Yenilik sevenlerin rengi sarı. Bu renk saçlarınız varsa bakımlı birisiniz de demek. Ayrıca giyinmeyi ve süslenmeyi seviyorsunuz anlamına da geliyor.

Siyah saçlılar

Siyah en sık rastlanan saçlardan biri. Siyah saçlılar dik bir duruşa sahip olurlar. Kendilerine ait bir çizgileri olan siyah saçlılar, nelerden hoşlandıklarını da çok iyi bilirler. Sevdiklerinin yanı sıra alışkanlarından ayrılabildikleri söylenemez.

Kumral saçlılar

Güvenilir insanlar genelde kumral saçlıdır. Sıcakkanlı tavırlara sahiplerdir. İletişim konusunda iyilerdir. Ayrıca bir sorununuz varsa kumral saçlı birine söyleyin ve hemen çözümünü geliştirsin.

Kızıl saçlılar

Özgür bir ruh yapısına sahip olan kızıl saçlılar, genelde sır küpü olurlar. Güçlü kişilik özelliklerinin görüldüğü kızıl saçlılar çok da açık sözlü olurlar. Bir şey söylediğinizde cevabını vermeden duramazlar.

Pozitif ruh haline sahip olan bu kişilerin herkesle anlaşması da söz konusu değildir. Kendi çizgilerinde olanlarla görüşmeyi severler.

Kahverengi saçlılar

Sabır taşı gibi olan kahverengi saçlılar, insanları dinlemeyi daha çok severler. Onlara bir şeyler söylerseniz hemen gerçekleştirebilirler. Bir danışman rolünde olduklarını da söylemek gerekir. Ayrıca genelde gizemli bir yapıları olduğu için insanları kendilerine çekerler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir