Erdoğan’ın örnek adımının ardından partilere kritik çağrı: Depremzedelere bağışlayın!

  • Haber7 – ÖZEL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim kararını açıkladı. Buna göre Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimleri 14 Mayıs’ta yapılacak. Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında seçim kararı yayınlanırken, YSK da seçim takvimini açıklayacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarını değerlendiren Gazeteci Yazar Hulki Cevizoğlu, SONAR Araştırma Başkanı Hakan Bayrakçı ve Optimar Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir Haber7’ye konuştu.

CEVİZOĞLU: KAMUOYUNUN TARTIŞACAĞI İKİ NOKTA VAR

Demokratik bir mücadele temennisinde bulunan Gazeteci Yazar Hulki Cevizoğlu, Haber7’ye şu açıklamalarda bulundu:ERDOĞAN’IN ÖRNEK ADIMINA DESTEK: ÇOK GÜZEL DÜŞÜNÜLMÜŞ BİR PROJE

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Partimize milletvekilliği için başvuru yapacak herkes, ilgili birimlerce belirlenen tutarı AFAD’ın deprem bağış hesabına yatıracaktır.” sözlerini değerlendiren Cevizoğlu, şunları söyledi:

“HAZİNE YARDIMLARI DA AFAD’A BAĞIŞLANSIN” 

Siyasi partilerin alacağı hazine yardımlarının da depremzedelere bağışlanması çağrısında bulunan Cevizoğlu, şu çağrıda bulundu:

DAŞDEMİR: YÜZYILIN EN ÖNEMLİ SEÇİMİ YAS İÇERİSİNDE GEÇECEK

Optimar Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir, Haber7’ye yaptığı açıklamada, seçim sürecinin yas içerisinde geçeceğini kaydetti. Daşdemir şu ifadelerde bulundu:

“BU SEÇİM, ULUSLARARASI SİSTEMİN DE GELECEĞİNİ ŞEKİLLENDİRECEK”

2023 seçimlerinin Türkiye’yi ilgilendirdiği gibi bütün coğrafyayı ve dünyayı da ilgilendirdiğine vurgu yapan Daşdemiş, şöyle konuştu:

Seçmenlerin seçimlerde birçok kriteri dikkate alacağını belirten Daşdemir, “Türkiye’nin birçok temel meselesi var. Varlığı, bütünlüğü ve bekasıyla ilgili meseleleri var. Deprem ve afetlere dirençli kentler inşa etmek, böyle bir vizyon ve bakış açısına sahip olmak bu meselelerin farklı bir boyutu.” ifadesinde bulundu.

BAYRAKÇI: İKTİDARIN CİDDİ AVANTAJLARI VAR

Haber7’ye yaptığı açıklamalarda, deprem felaketinin AK Parti iktidarına avantaj ve dezavantajlar sağladığını söyleyen Hakan Bayrakçı, Altılı Masa’da yaşanan son olayların muhalefete olumlu yansımadığını dile getirdi. Bayrakçı, şu ifadelerde bulundu:

“Deprem ve ekonomik gelişmeler nasıl yansıdı onu göreceğiz. 22 yılın doğal yıpranmasının nasıl yansıdığını göreceğiz. Bunlar iktidarın dezavantajları. Avantajları ise, karşı hamleler yaptılar. Mesela, her ne kadar muhalefet eleştiride de bulunsa milli savunma sanayi ile ilgili gelişmeler, uçaklar, gemiler, İHA’lar, SİHA’lar,  iktidarın puanları ve ciddi avantajları.”“MİLLİ KONULARDA HASSASİYET VAR”

“İktidarın bir numaralı avantajı ise HDP’nin muhalefete açık destek vermesi.” diyen Bayrakçı, şunları söyledi:

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir