Emre Belözoğlu’nun Sözlerine Bir Tepki de Fatih Altaylı’dan Geldi: ‘Kadına Hakaret Edemezsin’

Başakşehir teknik direktörü Emre Belözoğlu’nun ‘eşi ve annesinin daha önce kimsenin elini tutmadığını ve bu nedenle şerefli olduklarını’ belirten açıklamaları tartışmaya neden olurken Fatih Altaylı’dan bu sözlere sert bir cevap geldi. Ayrıntılar ⬇️

Emre Belözoğlu, kendisine küfür eden Beşiktaş taraftarlarına sert çıkarak, “Annem var, babamdan başka kimsenin elini tutmamış. Şeref istiyorlarsa bu bizde fazlasıyla var” açıklamasında bulunmuştu.

Fatih Altaylı da Belözoğlu’nun bu sözlerine tepki göstererek, “Bunun üzerinden böyle bir şey diyemezsin. Bunun üzerinden kadına hakaret edemezsin” ifadelerini kullanarak sert çıktı.

Fatih Altaylı’nın katıldığı bir televizyon yayınında Belözoğlu’nun ifadelerine tepki gösterdiği anlar ⬇️

Altaylı, Belözoğlu’nun kadınlara hakaret ettiğine dikkat çekerek, “Benim anamın eline el değmemiştir, karımın eline el değmemiştir. Bu mudur şeref? Haysiyet bu mudur? Ne alakası var?

Hırsızsındır, alçaksındır, haysiyetsiz işler yaparsın, kaçakçısındır, yetim hakkı yiyorsundur… Oralarda ararsın şerefi. Birinin elini tutup tutmamasında değil. Çünkü kimse bilmez hangi karanlık köşede kimin kimin neyini tuttuğunu. Bunun üzerinden böyle bir şey diyemezsin. Bunun üzerinden kadına hakaret edemezsin. Kadının cinselliği ile kadının birinin elini tutmasını ilkel bir dünya görüşü olarak dayatamazsın’

Hepimizin çoluğu çocuğu var. Benim kızım veya senin kızın bir çocukla el ele gezse mutlu olursun. Şerefini haysiyetini mi kaybeder ey Emre, ey Fetullah’ın çocuğu! Ayıp!

Bunun üzerinden şeref haysiyet yorumu yapmak, onun bunun karısıyla kızıyla kendi karını kızını karşılaştırmak ayıptır. Ama boşuna Fetullah Terör Örgütü demiyorlar ki. Boşuna bunlar onun eteğinin altından çıkmıyor ki. Ama çok kişinin de hoşuna gitmiştir bu laf. Alıcısı var. O da alıcısını biliyor zaten. Alıcısına söylüyor onu’ ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir