Birleşik Krallık Kripto Promosyon Yasaları Bu Yıl Yürülüğe Girecek

Birleşik Krallık Meclisinde yeni kripto promosyon yasalarının yakında görüşülmesi bekleniyor.

Birleşik Krallık‘taki bu yasaların 2023’ün sonlarına doğru yürürlüğe gireceği tahmin ediliyor. Hazine attığı bir Tweet’te bu duyuruyu paylaştı.

Birleşik Krallık Kripto Promosyon Yasaları 2023’ün Sonlarına Doğru Yürürlüğe Girecek

İngiltere Hazinesi Salı günü bir Tweet’te, kripto promosyon yasasının bu yılın sonlarında yürürlüğe girme yolunda olduğunu söyledi.

Finansal Hizmetler ve Piyasalar Yasası değişikliği taslağı Pazartesi günü yayınlandı. Finansal Davranış Otoritesi’nin (FCA), Finansal Hizmetler ve Piyasalar Yasası’nda (FSMA) belirtilen mevcut promosyon yasası kapsamında kripto firmalarını düzenleyecek.

Hazine bir Tweet’te, kuralların Birleşik Krallık hükümetinin tüketicileri “yanıltıcı kripto varlık promosyonlarından” korumaya çalışmasına izin vermeyi amaçladığını söyledi.

Mevzuat ayrıca, kripto şirketleri için FCA’ya kayıtlı olanlara, başkalarının bunu yapmasına güvenmek yerine kendi reklamlarını onaylama fırsatı verecek sınırlı süreli bir muafiyet içeriyor. Bazı şirketler FSMA kapsamında yetkili, bu nedenle kendi reklamlarını onaylayabilir durumdalar. Buna karşın kripto şirketleri bu kapsam altına girmiyor.

Bu ölçüme eşlik eden bir belge, üçüncü tarafların kripto reklamları onaylaması durumunda, “malzemelerin karmaşıklığına” bağlı olarak firmalara kabul almanın 5.000 ila 15.000 İngiliz Sterlini arasında mal olacağını tahmin ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir