Altılı Masa liderlerine seslenen Buket Aydın sosyal medyada gündem oldu

Bir dijital platformda program yapan sunucu Buket Aydın, Altılı Masa’yı hedef alan konuşmasıyla sosyal medyada gündem oldu. Aydın, Altılı Masa’da birçok tutarsızlığın ve belirsizliğin olduğunu savunduğu konuşmasında şunları söyledi:

“CHP’nin Ayasofya’yı tekrar müzeye döndürmek istediğini biliyoruz. Altılı Masa’daki diğer liderler, Temel Karamollaoğlu, Ahmet Davutoğlu, Meral Akşener siz buna ne diyeceksiniz? Bu görüşte olduğunuzu düşünmüyorum.

“İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NİN GERİ GETİRİLMESİNE TEMEL BEY NE DİYECEK?”

Mesela İstanbul Sözleşmesi, Meral Akşener tekrardan geri getirileceğini söyledi. Temel Karamollaoğlu ne cevap verecek buna?

Hepsine LGBTİ+ sorusunu sormuştum. Kemal Kılıçdaroğlu LGBTİ+’ların Türk aile toplumunu tehdit eden bir durum olmadığını düşünüyor. Karamollaoğlu, Davutoğlu ve Akşener’in böyle baktığını düşünmüyorum.

“HDP OPERASYONLARA KARŞI ÇIKSA AKŞENER NE DİYECEK?”

Veya HDP’ye bir bakanlık verilirse günün sonunda bir anlaşma çıkarsa sayın Akşener nasıl bir tavır sergileyeceksiniz?

Her şey seçilene kadar değil. Bizim halkımız çok enterasan. Anti Erdoğancılık var, o olmasın da ne olursa olsun. Sen nasıl bir şeyle karşı karşıya geleceğini düşünüyor musun? Devlet yönetimi bu, pikniğe gitmiyorlar. Bu tür konuları hiç konuşmuyorlar. Bir kez konuştular, konuşunca kavga ettiler, İYİ Parti masadan kalktı. Sorun çıkınca ekle Mansur Yavaş’ı, Ekrem İmamoğlu’nu. Nasıl bir yönetim şekli olacak?

Ali Babacan’ın ekonomi konusundaki tavrı ortada. ‘Yine ben yapacağım’ diyor. Ya Kılıçdaroğlu’nun kurmayları ters düşerse ne olacak? Suriye sorununu başımıza çıkaran kişi Davutoğlu, deniyor. Şimdi diyelim ki Davutoğlu ile Kılıçdaroğlu ters düştü, ne yapmayı düşünüyorsunuz? Tehdit içeren unsurlarla ilgili operasyon yapılıyor, HDP durdurmak istiyor. Böyle bir durumda diğer partiler, özellikle İYİ Parti ne diyecek? Eğitim sistemi, mesela imam hatipler konusunda anlaşmaya varacaklar mı?

“BİLİNMEZLİK SİLSİLESİ”

Bilinmezlik silsilesi… Altılı Masa cumhurbaşkanı adayını belirleyebildi ya, bu konularda ortak fikir elde edebiliyor mu? Parlamenter sisteme dönmek 3 yılı bulur diyorlar. Hani hemen geçecektiniz? Hukuki olarak Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nun şu an görev almasının mümkün olmadığını söylüyorlar, belediye başkanlığından istifa etmeleri gerektiğini söylüyorlar. 2024’ün Mart’ına kadar mümkün değil. Yine onlarla devam edebilirsiniz ama o zaman da söz verdiğiniz şeyi tutmamış olmuyor musunuz?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir